111 lat historii na czterech strefach

Pierwsza z nich – pod nazwą „Początek” – nawiązuje do początku XX wieku, kiedy powstawał Widzew. Znajdują się tam liczne nawiązania do środowisk robotniczych, z których wywodzi się klub. Druga strefa – „Stara hala” – przypomina starą halę sportową, a znajdują się w niej pamiątki dotyczące wszystkich sekcji Widzewa. W trzeciej strefie – pod nazwą „Wielki Widzew” – umieszczono eksponaty z okresu począwszy od lat 70. do lat 80. i niezapomnianych występów czerwono-biało-czerwonych w europejskich pucharach. Jest to strefa poświęcona wyłącznie piłce nożnej. W strefie czwartej – „Stadion” – prezentowana jest najnowsza historia Widzewa.

#muzeum

Nasza historia to Widzew!

Muzeum, które oficjalnie otworzyliśmy 1 czerwca 2021 r. powstało w dużej mierze dzięki Wam – kibicom.
To Wasze pamiątki, w dużej mierze, stanowią eksponaty tego wyjątkowego miejsca.

Dlatego jeżeli masz pamiątkę i chcesz się nią podzielić z resztą widzewskiej rodziny to skontaktuj się z nami.
Być może coś co cieszy Twoje oczy i serce, niebawem uczyni to samo dla tysięcy kibiców i przyjaciół Widzewa!

aktualna wystawa

przyjdź i zobacz więcej!

ceny biletów

Wstęp do Muzeum Widzewa jest bezpłatny. Na miejscu można nabywać symboliczne cegiełki muzealne. Pozyskane w ten sposób środki w całości przeznaczane są na dalszy rozwój placówki.

Dziękujemy naszym darczyńcom

Muzeum Widzewa nie mogłoby powstać, gdyby nie kibice klubu, którzy prywatnie i instytucjonalnie wspierali jego budowę, między innymi przekazując swoje widzewskie pamiątki i zbiory, a także środki finansowe w postaci darowizn i cegiełek.

najczęściej zadawane pytania

Często dostajemy od Was pytani dotyczące muzeum Widzewa. Te najczęsciej zadawane, wraz z odpowiedziami, umieściliśmy poniżej.

Muzeum Widzewa otwarte jest w soboty 11:00 – 16:00, a także w dni meczowe, gdy Widzew rozgrywa spotkanie ligowe na swoim stadionie. Wówczas Muzeum odwiedzić można już 2 i pół godziny przed meczem i do godziny po meczu.

Wstęp do Muzeum jest bezpłatny. Na miejscu nabywać można cegiełki muzealne. Dochód z ich sprzedaży w całości przeznaczany jest na utrzymanie i rozwój placówki.

Zachęcamy do wpłacania dobrowolnych cegiełek na konto: nr 28 1090 2590 0000 0001 3107 1325 z dopiskiem: Wpłata na cele statutowe Muzeum – IMIĘ I NAZWISKO. Wszystkie zgromadzone w ten sposób środki przeznaczone będą na rozwój Muzeum i inwestycje w sprzęt, wyposażenia i organizację wydarzeń specjalnych.

Może nim zostać każda firma/osoba prywatna, która zechce wesprzeć Muzeum Widzewa. Zachęcamy do kontaktu w tej sprawie za pośrednictwem (wpisać adres e-mail, nr telefonu).

Tak! Po więcej informacji odsyłamy do działu „O nas”.

Wstęp do Muzeum Widzewa jest bezpłatny, w związku z czym Muzeum Widzewa nie prowadzi sprzedaży biletów.

Aby odwiedzić Muzeum Widzewa rezerwacja nie jest konieczna. Warto jednak upewnić się wcześniej czy Muzeum jest w danym terminie czynne. Zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem adresu mailowego: rezerwacje@srtswidzew.pl. Rezerwacja konieczna jest każdorazowo w przypadku organizacji zwiedzania grupowego Muzeum. Wówczas konieczne jest uzgodnienie terminu wizyty, a także ewentualnych dodatkowych warunków związanych z wizytą.

Powierzchnia, w którym znajduje się Muzeum, jest ograniczona, ale jego układ daje możliwość zmiany aranżacji i organizacji wystaw tematycznych. Mamy również nadzieję, że do prezentacji historii Widzewa w przyszłości w coraz większym stopniu wykorzystywany będzie stadion przy al. Piłsudskiego 138. Fizycznie samo Muzeum nie ma jednak obecnie możliwości rozbudowy.

Właścicielem Muzeum Widzewa jest Stowarzyszenie Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź i to ono odpowiada za funkcjonowanie placówki. Stowarzyszenie RTS Widzew Łódź do kierowania Muzeum wyznaczyło Włodzimierza Gawrońskiego, który został jego dyrektorem.

Obecnie Stowarzyszenie RTS Widzew Łódź jest współwłaścicielem klubu, posiadając pakiet 21% akcji spółki akcyjnej Widzew Łódź SA.